دوره های IELTS

ielts-logo

IELTS چیست؟

 واژه‌ی IELTS صورتِ کوتاه شده‌ی عبارتِInternational English Language Testing System  است که جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان در مهارت‌های زبان انگلیسی برای ادامه‌ی تحصیل، فراگیری مهارت‌های تخصصی و یا کار و اقامت در کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. این سیستم در کلیه‌ی مراکز دولتی و دانشگاهی و مهاجرتی در اکثر کشورها به رسمیت شناخته شده است.

این آزمون به صورت مشترک توسط دانشگاه کمبریج، شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا در ۱۲۰ کشور جهان برگزار می‌گردد.

انواع IELTS 

آزمون IELTS  به دو گونه‌ی آکادمیک (Academic ) و عمومی (General) برگزار می‌گردد. افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود (در مقاطع بالاتر از کارشناسی) در مراکز علمیِ انگلیسی‌زبان را دارند باید در گونه‌ی آکادمیک این آزمون و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه مدت فنی و حرفه‌‌ای، کار یا اقامت، قصد سفر به کشوری انگلیسی زبان را دارند می‌بایست در گونه‌ی عمومی این آزمون شرکت نمایند.

آشنایی با بخش‌های مختلف آزمون IELTS

در آزمون‌های IELTS  چهار مهارت اصلی گفتاری، شنیداری، خوانداری و نوشتاری در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش شنیداری و گفتاریِ آزمونِ IELTS در هر دو گونه‌ی آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان بوده، ولی بخش مربوط به دو مهارت دیگر، یعنی مهارت‌های خوانداری و نوشتاری برای دو گونه‌ی آزمون آکادمیک و عمومی متفاوت است.

نمره‌ی قبولی

آزمونIELTS  به خودیِ خود هیچ حد نصابی برای قبولی ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاه‌ها و مراکز علمیِ مختلف حد نصاب تعریف شده‌ی خود را دارند. اما به طور کلی ۹ نمره (Band) در نظر گرفته شده است که در این میان دارنده‌ی نمره‌ی ۹ عالی، نمره‌ی ۷ خوب، نمره‌ی ۵ متوسط و نمره‌ی ۳ یا کمتر از آن ضعیف محسوب می‌شود.

دوره های آمادگی IELTS

دوره های IELTS ما در هر ماه در حال برگزاریست. علاقه مندان به شرکت در این دوره ها را به شرکت در آزمون تعیین سطح موسسه دعوت می نماییم.
مشاورین خبره ی ما پس از آزمون تعیین سطح و مصاحبه شفاهی، بهترین مشاوره و کوتاهترین راه ممکن را به شما ارائه می دهند.
با هر دانش زبانی که دارید همین حالا اقدام نمایید تا ترم جدید IELTS را از دست ندهید.

برنامه ریزی دوره های IELTS از سطح پایه انجام میپذیرد ولی زبان آموزان با سطح زبانی Pre-Intermediate (پیش متوسطه) و به بالا طبق جدول زیر می توانند وارد دوره های آمادگی IELTS شده و بنا به نمره ای که نیاز دارند برنامه ریزی نمایند.

IELTS 1
Band 3/5 – ۴/۵

Pre-Intermediate

IELTS 2
Band 4 – ۵

Intermediate

IELTS 3
Band 5 – ۶/۵

Upper-Intermediate

IELTS 4
Band 6/5 – ۷/۵

Upper-Intermediate and above

 

دوره ی  IELTS در سیستم آموزشی سفید در غالب  ۴ ترم برگزار می گردد. هر ترم در ۳۰ جلسه بصورت فشرده و عادی برگزار می گردد. چنانچه از سطح متوسطه Intermediate متقاضی شرکت در این دوره ها باشید می توانید با نظر سوپروایزر آموزشی از ترم IELTS 2 شروع کنید. هر مهارت بطور جداگانه توسط اساتید جوان،خبره و مطرح IELTS به شما آموزش داده می شود.
حضور ممتحنین رسمی آزمون IELTS به عنوان مدرس در این دوره ها به زبان آموزان کمک می کند تا با نحوه ی نمره دهی در آزمون اصلی بیشتر آشنا شده و در هر مهارت نمره ی نزدیک به نمره اصلی خود را تخمین بزنند.

مطمئن هستیم که با یک برنامه ریزی حرفه ای و با حضور اساتید مجرب و پرانرژی در این سیستم آموزشی می توانیم شما را بمانند صدها فارغ التحصیل ترم های گذشته، شما را به نمره ی دلخواهتان برسانیم.

نحوه برگزاری

نوع دوره

نحوه برگزاری

IELTS 1

۳۰ جلسه

Pre-Intermediate

IELTS 2

۳۰ جلسه

Intermediate

IELTS 3

۳۰ جلسه

IELTS 4
۳۰ جلسه

عادی

سه روز در هفته (۵/۱ ساعت)

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه

فشرده

سه روز در هفته (۳ ساعت)

۵ هفته

۵ هفته

۵ هفته

۵ هفته

تکروز

 

پنجشنبه یا جمعه ها (۵ ساعت)

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه

۵/۲ ماه