دوره موسیقی کودکان اسلامشهر

 

دوره موسیقی کودکان اسلامشهر

فرقی ندارد که کودک شما محمدرضا شجریان بعدی باشد یا یک قطعه موسیقی را در تنهایی برای خود زمزمه کند. به هر حال، او از آموزش موسیقی بهره زیادی خواهد برد. تحقیقات نشان می‌دهد یاد گیری دو، ر، می‌ها در مقایسه با الفبا، به مراتب ذهن کودک را بیشتر فعال میکند.

باید توجه داشت که یادگیری موسیقی برای کودکان، فقط نواختن چند آهنگ نیست! محققین به این نتیجه رسیده‌اند که یادگیری موسیقی، فراگیری مهارت‌ها و موضوعات دیگر را برای کودک آسان‌تر می‌کند. همچنین در بین کودکان ۲ تا ۹ سال، یادگیری موسیقی منجر به تحریک و تقویت قسمت‌هایی از مغر می‌شود که کنترل زبان را برعهده دارد، در نتیجه یادگیری زبان و مهارت‌های کلامی را برای کودک آسان‌تر می‌کند. از طرفی تحقیقات نوروساینتیست‌ها بر روی مغر کودکان نشان می‌دهد که یادگیری موسیقی باعث می‌شود آنان از مغز خود بیشتر کار بکشند و این به مرور باعث بهبود کارکرد مغز می‌شود. همچنین کودکانی که در معرض یادگیری موسیقی قرار می‌گیرند، توانایی‌ حل مسائل ریاضی را بیشتر در خود پرورش می‌دهند.

slide
مشخصات ترم

شهریه : ۱۱۰۰۰۰ هزار تومان

مدرس : سرکار خانم طیبه مونسان

روزهای : یک شنبه – پنج شنبه

آموزشگاه موسیقی سفید با در دست داشتن بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین مرکز آموزش موسیقی کودک (ارف) در جنوب غرب تهران، امکان آموزش حرفه‌ای، سالم و پرنشاط موسیقی را برای کودکان فراهم نموده است. برای آشنایی با اساتید موسیقی کودک آموزشگاه سفید از طریق لینک بالای سایت اقدام فرمایید.

 

توضیحات دوره ارف :

روانشناسان کودک امروزه می‌دانند که موسیقی برای کودکان از حد یک سرگرمی فراتر رفته و باعث افزایش بهره‌هوشی ، بالا رفتن تمرکز ، ایجاد اعتماد به نفش ، نظم‌پذیری و هماهنگی مهارتهای حسی و حرکتی کودکان می‌شود از این روست که آموزش موسیقی به کودکان را از سنین پایین‌تری توصیه می‌کنند . اما این کودکان می‌توانند با مهارتهای دشوار نوازندگی یا تئوری موسیقی که برای بزرگسالان نیز پیچیده است کنار بیایند ؟
کارل ارف موسیقی دانیست که در زمینه موسیقی کودک تحقیقات گسترده‌ای کرده و روش خاص و ساده‌ای را برای آموزش موسیقی به کودکان طراحی نموده‌ است .
او در قالب داستانهای ساده و کودکانه مفاهیم مختلف موسیقی را برای آنها قابل درک کرده و به سبب تکرار زیاد آنها در بازیهایی جذاب این مفاهیم را در ذهن کودکان پایدار می‌کند .
ارف با استفاده از سازهای ساده‌ای مانند بلز و فلوت آموزش موسیقی به کودکان را سرشار از توانایی ، نشاط و و فعالیت کرده است و کودکانی که از این دوره آموزشی فارغ‌التحصیل می‌شوند براحتی می‌توانند فراگیری سازهای پیچیده‌تری را آغاز کنند .
آشنایی با ارف ( مقطع دبستان )


دنیای بچه‌ها دنیای پاکی و شادیهای بی غل وغش است و موسیقی امکانی برای بروز و تحقق هیجانات ، شادیها و لطافتهای روح کودکانه آنهاست .
مهم‌ترین موضوع در مواجهه کودک با موسیقی این است که حس کند دنیای موسیقی و فراز و نشیب نغمه‌های زیبای آن همخوان و همگام با درون و دنیای پاکش است .
طبعاً در جریان کلاسهای گروهی بچه‌ها لذت شناور شدن در دنیای بی‌نظیر موسیقی را با هم تقسیم و برای یکدیگر تشدید می‌کنند .
از بعد فنی در دوره ارف کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال هدف اصلی ایجاد آمادگی برای حضور در کلاسهای ساز تخصصی می‌باشد که در این راستا علاوه بر نواختن ساز ، مبانی تئوریک مشترک در همه سازها را به طرق مختلف و با شیوه‌های بیانی قابل درک ، جذاب ، متنوع و متناسب با فضای ذهنی کودکان مطرح می‌شوند . که شامل : نواختن بلز ، نواختن فلوت ، تسلط کافی بر مبحث نت خوانی ، آشنایی با مبحث ریتم و توانایی اجرای مترونمیک قطعات با بلز و فلوت ، ایجاد توانایی اجرای آهنگها بر اساس نت ، با اتکا به توانمندیهای ایجاد شده در نت‌خوانی ، شناخت ریتم و تسلط بر ساز فلوت ، تربیت شنوایی به عنوان عامل بسیار موثر در ایجاد ارتباط درونی با موسیقی و امکان سلفژ دقیق صداها در حد لزوم و محدودیت دوره ارف ، سازشناسی تا این طریق بتوان در پایان دوره آنها را با شناخت بهتر و گسترده‌تر به سمت ساز مورد علاقه‌شان راهنمایی کرد .
امکان اجراهای جمعی در کلاس با سازهای مختلف ( بلز ، فلوت ، سازهای کوبه‌ای ) که باعث ایجاد جذابیت بیشتر موسیقی ، تمرکز در هماهنگی هنگام همنوازی ، رشد حس مسئولیت‌پذیری و تطابق با جمع و رعایت اصول رفتارهای جمعی می‌باشد از دیگر موارد مورد تاکید در این دوره است .
تجربه سالهای متمادی آموزش موسیقی به کودکان و مشورت با استید سازهای مختلف ثابت کرده که نایل شدن به مجموع توانبندیهای ذکر شده باعث سرعت و صحت در یادگیری ساز تخصصی خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.